Tania i bezpłatna pomoc prawna dla Polaków

Obniżyliśmy wysokość opłat za czynności adwokackie i radcowskie. Zrobiliśmy to, aby sądy były dostępne dla wszystkich Polaków. Wprowadzone przez nas rozwiązania mają służyć także obywatelom niezamożnym i pozbawionym wsparcia ze strony drogich kancelarii prawniczych.

Przygotowana przez Ministerstwo Sprawiedliwości nowelizacja ustawy o nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim, która weszła w życie w 2019 r. zapewniła bezpłatne wsparcie prawne dla kilkuset tysięcy osób. W 2019 r. udzielono ponad 455 tys. porad, z których skorzystało aż 437 895 osób. Obecnie w Polsce działają 1523 punkty nieodpłatnej pomocy prawnej lub nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego. Służą pomocą wszystkim obywatelom, w każdym powiecie powstały co najmniej dwa takie punkty.

Pomagamy osobom, których działalność mogła ucierpieć w związku z kryzysem gospodarczym wywołanym pandemią COVID-19. Od maja br. uruchomiliśmy więc bezpłatną pomocą prawną dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, które nie zatrudniały innych osób w ciągu ostatniego roku. Grupa samozatrudnionych to ponad 1,65 miliona osób, czyli liczba przekraczająca 61 proc. płacących składki ZUS.

Poprzedni Wyższe wynagrodzenia dla asystentów i urzędników

Znajdziesz mnie:

Al. T. Rejtana 21, 35-303 Rzeszów

Bądźmy w kontakcie!

Wpisz swój email aby otrzymywać najnowsze wiadomości oraz zaproszenia.

KM © 2022. All Rights Reserved