RZESZÓW NEWS: Marcin Warchoł o uniewinnieniu „Froga”: „Wyrok jest skandaliczny i absurdalny”

Burza w sieci po uniewinnieniu Roberta N., ps. „Frog”, za szalone jazdy w Warszawie i pod Kielcami. – Mam nadzieję, że wyrok zostanie uchylony – oświadczył Marcin Warchoł, rzeszowski poseł Solidarnej Polski. 

„Frog” to znany pirat drogowy, zrobiło się o nim głośno latem 2014 roku, gdy urządzał sobie autem „slalom” ulicami Warszawy i ścigał się z motocyklistami. W lutym 2021 r. Sąd Rejonowy dla Warszawy-Mokotowa uniewinnił „Froga” za piracki rajd po Warszawie, ale skazał go na 2,5 roku więzienia za szaloną jazdę w lutym 2014 roku pod Kielcami. 

Od tego wyroku odwołała się prokuratura. W piątek, 18 stycznia, Sąd Okręgowy w Warszawie prawomocnie uniewinnił Roberta N. zarówno w sprawie rajdu w Warszawie, jak i pod Kielcami. Sąd stwierdził, że chociaż „Frog” poruszał się z dużą prędkością i łamał przepisy ruchu drogowego, to „w krytycznym czasie panował nad swoim pojazdem”.

Wyrok sądu jest szeroko komentowany w mediach. W niedzielę (23 stycznia) Marcin Warchoł, wiceminister sprawiedliwości i rzeszowski poseł Solidarnej Polski, piątkowy wyrok nazwał „skandalicznym  i absurdalnym”. Według Warchoła, wyrok nie liczy się „z ludzkim poczuciem przyzwoitości”.

Czytaj więcej: https://rzeszow-news.pl/marcin-warchol-o-uniewinnieniu-froga-wyrok-jest-skandaliczny-i-absurdalny/

Poprzedni TVP INFO: Kto tu gra nienawiścią? Wiceministrowie odpowiadają dziennikarzowi „Die Welt”

Znajdziesz mnie:

Al. T. Rejtana 21, 35-303 Rzeszów

Bądźmy w kontakcie!

Wpisz swój email aby otrzymywać najnowsze wiadomości oraz zaproszenia.

KM © 2022. All Rights Reserved